Zastosowanie tworzyw sztucznych w produkcji opakowań zrewolucjonizowało branżę oraz ułatwiło nam życie. Plastik, pomimo złej sławy, ma wiele dobrych cech, dlatego jest tak chętnie wykorzystywany w rozwiązaniach opakowaniowych. Poznaj 7 faktów o opakowaniach z tworzyw sztucznych, które pozwalają chronić zapakowane wyroby.
-
Bezpieczeństwo
Opakowania z tworzyw sztucznych chronią produkty przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Jednocześnie to materiał, który jest objęty surowym prawem i przechodzi najwięcej testów oraz badań. Dzięki temu mamy 100% pewność, że zapakowane wyroby są doskonale chronione i wyglądają atrakcyjnie na sklepowej półce.
-
Informacja
Oprócz funkcji zabezpieczającej, na wyrobach umieszczone są bardzo ważne informacje, takie jak skład produktu, jego pochodzenie czy informacja o materiałach użytych do produkcji opakowania. Jeśli będziemy znali znaczenie tych symboli, będziemy świadomymi konsumentami.
-
Przedłużenie trwałości
Rozwiązania opakowaniowe powstające z plastiku pozwalają zachować niezmienną jakość i wygląd produktów. Pozwalają na wydłużenie przydatności do spożycia, co pozwala zapobiegać marnowaniu się żywności.
-
Mniejsza gramatura
Plastikowe opakowania z reguły są lżejsze od innych materiałów, jak np. szkło. Pozwala to zmniejszyć emisję CO2 w trakcie transportu.
-
Wszechstronność
Opakowania z tworzyw sztucznych dają ogromne możliwości. Możemy zapakować w nie właściwie wszystko. Mnogość dostępnych materiałów pozwala dobrać idealną ochronę dla produktu.
-
Innowacje
Spotkamy już opakowania aktywne przedłużające termin do spożycia (folia) i inteligentne, które informują o stanie produktów wewnątrz opakowania. Powstają dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii oraz wiedzy.
-
Recykling
Odpowiednie zarządzanie odpadami i ich segregacja pozwalają zachować cenne surowce. Ze zużytych opakowań z tworzyw sztucznych mogą powstać nowe produkty. #SpotkajmySięPonownie – ta myśl powinna nam przyświecać podczas korzystania z opakowań z tworzyw sztucznych.
Opakowania są nam potrzebne, z wielu względów. Musimy po prostu nauczyć się odpowiednio gospodarować nimi po użyciu, by zamiast stać się odpadami, dostały drugie życie i były cennym surowcem.